جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

انجام عملیات اکتشاف ذخایر معدنی در محدوده های اکتشافی معرفی شده توسط شرکت فولاد مبارکه

پروژه بلوک اکتشافی کرمان به کارفرمایی شرکت فولاد مبارکه و انرژی اتمی ( تماس) می¬باشد که شرکت مهندسین مشاور کاوشگران به عنوان مشاور این پروژه اکتشافی قرار گرفته است.
بلوک اکتشافی کرمان به مساحت 3300 کیلومتر در استان کرمان و شهرستان های کرمان، سیرجان، زرند، رفسنجان و شهر بابک واقع شده است.
این بلوک اکتشافی شامل سه پهنه اکتشافی به نام های پهنه زنگی آباد، پهنه سوخته چال و پهنه بیدخون می-باشد.
پهنه زنگی در حد فاصل شهرهای کرمان، زرند، داوران و رفسنجان با مساحتی بالغ بر 1915 کیلومتر مربع می¬باشد. اکتشافات مقدماتی شامل پیجویی چکشی و اکتشافات ژئوشیمیایی در پهنه زنگی آباد انجام گرفته و در مرحله ورود به اکتشافات تفضیلی می¬باشد.
پهنه سوخته چال در حد فاصل شرق و شمال شرق شهر سیرجان و روستای بلورد با مساحت 921 کیلومتر مربع می¬باشد. اکتشافات مقدماتی شامل پیجویی چکشی و اکتشافات ژئوشیمیایی در پهنه سوخته چال انجام گرفته و در مرحله ورود به اکتشافات تفضیلی می¬باشد.
پهنه سوخته چال در حد فاصل جنوب شرق شهرستان شهر بابک و شمال غرب شهرستان سیرجان با مساحت 880 کیلومتر مربع می¬باشد. اکتشافات مقدماتی به صورت پیجویی چکشی در این مرحله انجام گرفته و در حال ورود به مراحا اکتشافات تفضیلی می¬باشد.
مواد معدنی شناسایی شده در بلوک اکتشافی کرمان که توسط متخصصین زمین شناسی و اکتشافی خبره و چیره دست شرکت مهندسین مشاور کاوشگران اکتشاف و شناسایی شده است شامل: آهن( هماتیت و مگنتیت)، مس ( مالاکیت، آزوریت، تنوریت، کاکوسیت، بورنیت)، روی( اسمیت زونیت و کالامین)، سرب( گالن، سرب طبیعی)، طلا، آنتیموان، نقره، مولیبدن، باریت، منگنز(پیرولوزیت)، جیوه(سینابر) بوده است.

نام پروژه

فولاد مبارکه

سال انجام پروژه

1400/10/19-1402/10/19

کارفرما

فولاد مبارکه اصفهان

مدیر پروژه

دکتر علیرضا جعفری راد

نمودار پیشرفت پروژه

پیشرفت زمانی

پیشرفت مالی

آخرین پروژه ها